Pontos Idő Győr

August 24, 2022, 7:00 pm

Illusztráció: Ács Tamás Kedden melegedés indul, szerdán már újra többfelé 20 fokot mérhetünk. A téli fordulat csak átmeneti, pár nap és igazodik az időjárás a naptárhoz, már nyoma sem lesz a hónak. A hőmérséklet-előrejelzésen jól látszik a gyors ütemű melegedés, és hogy a sokéves átlaghoz idomul hét közepétől a hőmérséklet. Hétfőn ugyan még fagyos lesz a reggel, -8 és +1 fok között alakulnak a minimum-értékek, délután már 10 fok, a déli tájakon 10-12 fok körüli maximumokat mérhetünk. A délnyugati szél élénk lökésekkel járhat. Pár órás napsütésre mindenütt számíthatunk, érdemi csapadék nem várható. Kedden az élénk, erős nyugati szél enyhébb időt hoz térségünkbe, reggel gyenge fagy még előfordulhat, de délután a legtöbb helyen 10 fok felett, délen, délnyugaton 20 fok közelében alakul a hőmérséklet. Kisebb eső északnyugaton eshet, máshol napsütés, több-kevesebb felhő lesz jellemző. Szerdán is csak északon lehetnek kisebb záporok, de a napsütésé lesz a főszerep a nap folyamán. A szél még élénk lehet.

Harminc pontos győri győzelem a Csata otthonában – WBASKET

A különbség azonban ezt követően se csökkent. Sőt, a negyed végére elérte a 25 pontot is, vagyis a záró szakasz 38-63-ról kezdődhetett. Az utolsó tíz perc elején is inkább a Győr felé billent a mérleg. 41-68-nál Oroszová volt sikeres és Tursics Krisztián vezetőedző időkérése következett. A rövid szünet azonban továbbra sem zavarta meg a vendégek teljesítményét. Emellett Mompremier dobószázaléka is változatlanul kiváló volt – az amerikai légiós már 21 pontnál járt. 43-74-nél a differencia pedig hivatalosan is átlépte a harminc pontot. Ezt később Lelik Réka sikeres 2+1-es akciója törte meg, de csapatának továbbra is nagymennyiségű hátrányt kellett ledolgoznia, amire csupán öt perc állt rendelkezésükre. 53-83-nál – Böröndy Vivien találatát követően – vendég időkérés következett. A mérkőzés hátralévő idejében azonban a játék képe változatlan maradt. Iványi Dalma együttese a végsőkig stabilan tartotta a 30 pontos különbséget, így végül magabiztos sikert arattak a Csata otthonában. Az UNI Győr MÉLY-ÚT 90-57-re verte a Ludovika-FCSM Csata együttesét, így az alapszakaszban a negyedik helyen végzett.

Horváth Bianka: – Nehéz megszólalnom, fantasztikus volt a csapat, mindent megcsináltak a lányok, amit kértünk tőlük. Balogh Judit remekül felkészítette a csapatot erre a meccsre, ilyen jól a Diósgyőr ellen játszottunk legutóbb, őket is le tudtuk győzni. Ruff-Nagy Dóra: – A szünet előtti két mérkőzésen jó formát mutattunk, most viszont gyengén játszottunk, főleg a szünet után. Nem így képzeltük el ezt a mérkőzést. Nagyon sajnálom, hogy így alakult. Mérész Beatrix: – Fantasztikus mérkőzés volt, remekül teljesítettünk, magunk sem hittük, hogy ilyen simán tudunk nyerni. A folytatásban is szeretnénk minél több meglepetést okozni.